Sprawdzenie zawieszenia
Trigger

Sprawdzenie zawieszenia

Naprawa zawieszenia

Zawieszenie samochodu to elementy łączące koła z pozostałą częścią pojazdu. Jest częścią podwozia, która umożliwia sterowanie naszym samochodem oraz zapewnia komfortową i stabilną jazdę. Należy pamiętać, iż nieprawidłowy stan zawieszenia wpływa negatywnie na opony i znacząco wydłuża drogę hamowania podczas jazdy. Usługa naprawy zawieszenia w naszym serwisie zlokalizowanym w Warszawie zajmuje od godziny do około trzech lub czterech godzin.

Każda naprawa związana jest z wymianą niektórych elementów zawieszenia i konieczności zastąpienia ich nowymi częściami. Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami elementów zamiennych oraz jesteśmy w stanie sprawnie przeprowadzić cały proces naprawy zawieszenia. Niemniej jednak, w przypadku rzadszych marek samochodów, musimy poczekać nieco dłuższy czas na sprowadzenie odpowiednich elementów zawieszenia.

Po czym poznać, że mój samochód wymaga naprawy zawieszenia?

Najczęstszym symptomem problemów z zawieszeniem jest występowanie charakterystycznego dźwięku przypominającego pukanie. Może pojawiać się także pogorszona reakcja naszego samochodu na delikatniejsze poruszanie kierownicą.

W niektórych przypadkach można zaobserwować także specyficzne pochylenie koła. Pojawiające się stukanie oznacza zazwyczaj wyraźne zużycie elementów zawieszenia w naszym pojeździe. Będzie można usłyszeć to zwłaszcza podczas jazdy po dość nierównym terenie.

Zdecydowanie nie warto zwlekać z udaniem się do warsztatu, gdyż naprawa zawieszenia powinna być przeprowadzona w jak najkrótszym czasie od pojawiających się charakterystycznych symptomów.