Naprawa układów hamulcowych
Trigger

Naprawa układów hamulcowych

Na układ hamulcowy samochodu składają się wszystkie części, które mają za zadanie zatrzymanie pojazdu znajdującego się w ruchu i utrzymanie go w jednym miejscu. Samochody posiadają dwa układy hamulcowe: podstawowy, który uaktywnia się w momencie naciskania przez kierowcę pedału hamulca oraz dodatkowy (ręczny), który służy do dodatkowej stabilizacji samochodu podczas postoju.

Naprawa hamulców w naszym serwisie znajdującym się w Warszawie polega na szczegółowej ocenie stanu układu hamulcowego pojazdu. Pojedyncze elementy są testowane odpowiednimi narzędziami, by sprawdzić ich dokładną kondycję, oszacować stan bębnów i tarcz hamulcowych oraz zweryfikować klocki hamulcowe, a także pozostałe istotne elementy. Sprawdzony zostanie również poziom płynu hamulcowego czy szczelność przewodów.

Hamulce należy sprawdzać po przejechaniu od 15 do 20 tysięcy kilometrów. Natomiast tarcze hamulcowe powinno się sprawdzać po około 60-90 tys. przejechanych kilometrach. Jeśli jednak w naszym samochodzie pojawiają się niepokojące objawy, trzeba niezwłocznie udać się do serwisu w celu naprawy hamulców. Wydłużona droga hamowania jest ewidentnym znakiem zużycia klocków hamulcowych. W takim przypadku należy niezwłocznie udać się do serwisu w celu weryfikacji problemu. Odczuwanie ograniczonego tempa przyspieszenia w naszym samochodzie może być jednym z symptomów problemów z hamulcami. Podobnie wygląda sytuacja ze zbyt mocnym nagrzewaniem się felg, bądź wyczuwalnym zapachem spalenizny z okolicy koła. Mogą pojawić się także nietypowe, piszczące dźwięki podczas hamowania, które często oznaczają zużyte okładziny. Zdecydowanie warto udać się do renomowanego serwisu w celu naprawy hamulców od razu po wystąpieniu niepokojących symptomów. Nie warto zwlekać z wizytą!