Geometria 3D
Trigger

Geometria 3D

Przeprowadzamy pomiary zbieżności kół i ustawiamy geometrię 3D w samochodach naszych klientów. Posiadamy specjalistyczne uchwyty dostosowane do wszystkich marek pojazdów, w tym także do aut z niskim zawieszeniem. Pomiar zbieżności kół pozwala określić kąt położenia przednich kół w samochodzie w stosunku do kół tylnych. Ustawiamy geometrię 3D przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu wykorzystującego technologię obrazowania w trójwymiarze. Zastosowanie tej metody pozwala osiągnąć wyjątkowo stabilny i precyzyjny pomiar.

Kiedy powinno się przeprowadzić pomiary i ustawić geometrię 3D?
Jeżeli podczas jazdy masz wrażenie, iż samochód ściąga w lewą bądź prawą stronę, a na zakrętach słyszysz charakterystyczny pisk opon to znak, iż należy sprawdzić kąty pochylenia kół w Twoim samochodzie. Na kontrolę należy przyjść także w sytuacji, gdy pojazd nie reaguje odpowiednio na ruchy kierownicą i odczuwalne są nieznaczne opóźnienie podczas manewrowania. Ustawianie geometrii 3D będzie prawdopodobnie także konieczne, jeśli opony nagle zaczęły się zużywać o wiele szybciej niż wcześniej.

Dlaczego warto?
Nieprawidłowa geometria kół w naszym samochodzie może być przyczyną nagłej utraty kontroli nad kierownicą oraz utraty przyczepności na drodze. Skutkiem może być także zmiana toru jazdy i w konsekwencji wpadnięcie w poślizg oraz spowodowanie wypadku. Zachęcamy do regularnych odwiedzin w naszym serwisie w celu okresowego pomiaru zbieżności kół oraz ustawienia geometrii 3D w pojeździe.